Przed wynajmem musisz zrobić kilka rzeczy…

nieruchomości


Jeśli podchodzisz do wynajmu nieruchomości, to wiesz, jak ważne jest znalezienie wysokiej jakości najemcy do zajmowania tej nieruchomości. Po znalezieniu dobrego najemcy nieruchomość i tak możesz przyprawiać się o ból głowy, jeśli nie będziesz wiedzieć jak radzić sobie z problemami które mogą się pojawić każdego miesiąca, a związane są oczywiście z zapłatą.

nieruchomościProfesjonalne zarządzanie nieruchomościami nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. W celu znalezienia dobrego najemcy musisz zrobić kilka rzeczy. Niektóre rzeczy, które pomogą Ci znaleźć wysokiej jakości najemcę to te, które znajdziesz w tym artykule. Musisz przygotować specjalny kwestionariusz dla każdego wnioskodawcy do wypełnienia. Zapytaj każdego wnioskodawcy o nazwisko, adres i numery telefonów, od co najmniej trzech osób, które mogą ręczyć za daną osobę. Zapytaj każdego wnioskodawcę o to, gdzie żył przez ostatnie 5 lat i zapytaj czy nie ma problemu jeśli będziesz chciał zadzwonić do byłych właścicieli nieruchomości w której mieszkał. Zapytaj, dlaczego się przeprowadza, zapytaj o szczegóły historii zatrudnienia, zapytaj o historię kredytową i płatniczą. Zapytaj o imię i nazwisko oraz numer telefonu do najbliższego krewnego. Czasami ludzie przypadkowo zdradzają różne informacje podczas rozmowy, więc zapytaj tych ludzi o szczegóły. Zadzwoń do pracodawców wnioskodawcy by mieć pewność, że są zatrudnieni – wtedy nie powinno być większych problemów z miesięcznymi płatnościami. Nie akceptuj lokatora, który został zatrudniony w jednym miejscu na mniej niż sześć miesięcy, chyba że niedawno przeniósł się do obszaru, lub ma wielkie powody, dlaczego został zatrudniony na tak krótki czas. Nie zaszkodzi też upewnić się czy dany kandydat nie jest czasem notowany. Pobierz kopię dowodu osobistego danej osoby.

Zawsze ubiegaj o spotkanie z wnioskodawcą twarzą w twarz. Ludzie często mają problemy z kłamstwem, patrząc w twarz. Gdy zabierasz się wynajem nieruchomości i chcesz znaleźć dobrego najemcę do ich zajmowania nie pomiń żadnego z tych punktów.