Rekuperacja w energooszczędnym domu

rekuperacja

We współczesnych domach energooszczędność ma coraz większe znaczenie. Choć budowa domu, który ma niewielkie straty ciepła, nie jest tania, to jednak zwraca się z czasem. Do takiego domu często potrzebny jest rekuperator.

Kielecka rekuperacja i przepływ powietrza

rekuperacjaRekuperator pozwala na odpowiednią wymianę powietrza w domu. Ponieważ energooszczędne domy są bardzo szczelne, zwykła wentylacja grawitacyjna nie jest w stanie zapewnić właściwego napływu świeżego powietrza i usuwania tego zużytego. Po prostu brakuje mikroszczelin, przez które taka wentylacja mogłaby się swobodnie odbywać przez całą dobę. Stąd konieczna jest rekuperacja kielce, która nie tylko zadba o właściwy przepływ powietrza w całym budynku, zależnie od wymagań (można go odpowiednio ustawić na wyższy poziom, jeśli spodziewamy się gości), ale także pozwoli na naprawdę sporą oszczędność energii cieplnej. Jest to możliwe dlatego, że nie tracimy ciepła na wietrzeniu, zwłaszcza zimą, a także ponieważ może on odzyskiwać ciepło ze zużytego powietrza i wody i wykorzystać je do ogrzania ich świeżej dostawy. Warto dodać, że może on służyć także jako klimatyzator latem – jest to rozwiązanie zdobywające ogromną popularność w Polsce, zwłaszcza na Śląsku i w świętokrzyskim, w takich miastach jak Katowice, Częstochowa oraz Kielce.

Dzięki klimatyzacji i rekuperacji nasze domy są bardziej oszczędne, nie tracą tyle ciepła i panują w nich komfortowe warunki dzięki właściwej temperaturze i stałej wymianie powietrza. Sprawia to, że mieszka się w nich znacznie przyjemniej i wygodniej.