Rodzaje ogrodzenia budowlanego

wynajem ogrodzeń budowlanych

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważne jest bezpieczeństwo na placu budowy. To właśnie tam przepisy BHP muszą być skrupulatnie przestrzegane. Bez tego mogłoby dojść do wielu nieszczęść. W porównaniu do innych miejsc pracy, ryzyko wypadków może być szczególnie duże. Wynika to oczywiście z charakteru wykonywanych obowiązków.

Wynajem ogrodzeń na plac budowy

wynajem ogrodzeń budowlanychDla każdej firmy budowlanej zapewnienie bezpieczeństwo nie tylko swoim pracownikom, ale również osobom, które mogą znaleźć się w pobliżu, powinno być priorytetem. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac bardzo ważne jest opracowanie podstawowych zasad. Za bezpieczeństwo na placu budowy odpowiada kilka osób. Każda z nich odpowiedzialna jest za jego inny zakres, i tak osobami decyzyjnymi jest inwestor, kierownik budowy czy też osoba kierująca. Należy również pamiętać, że również pracownik musi przestrzegać kilku ważnych zasad. Zanim roboty budowlane w ogóle ruszą, bardo ważne jest odpowiednie zagospodarowanie terenu budowy. Powinno ono przebiegać w kilku etapach. Po pierwsze cały obszar, na którym będą odbywały się prace, trzeba ogrodzić. W tym celu przyda się odpowiednie ogrodzenie. Firma budowlana nie musi posiadać własnego, może zdecydować się na wynajem ogrodzenia budowlanego.

wynajem ogrodzeń budowlanychIstnieje wiele jego rodzai. Najtańszym oraz najpopularniejszym wyjściem jest zwykła siatka. Ponadto jest bardzo łatwa w montażu i doskonale nadaje się do wyznaczenia obszaru działki. Aby zwiększyć jej stabilność można ją zamontować na drewnianych słupach, to dobre zabezpieczenie przed kradzieżą. Ze względu na funkcje, siatka powinna być bardzo dobrej jakości. Jeżeli jest wykonana ze słabych materiałów, bardzo łatwo ją przeciąć i zniszczyć. Na rynku dostępne są również inne rodzaje ogrodzenia, które wyróżniają się większą trwałością oraz stabilnością. Należy do nich między innymi ogrodzenie ażurowe, które bardzo szybkie i łatwe w montażu. Są to ocynkowane przęsła z rur, których wnętrze wypełnione są siatką, stabilność zapewniają im stopy betonowe. Innym rodzajem jest ogrodzenie pełne, które są równie łatwe w montażu, zapewniają także większe bezpieczeństwo oraz skutecznie zakrywają cały teren przed przechodniami. To dobry sposób jeśli budowa ma być skutecznie odgrodzona od budynków w okolicy, na przykład gdy powstaje nowy blok lub sklep w zabudowanym już terenie.

Wymienione wyżej rodzaje ogrodzenia budowlanego to najczęściej spotykane sposoby zabezpieczenia terenu budowy. Trzeba również pamiętać o wyznaczeniu stref niebezpiecznych oraz tak zwanego zaplecza na maszyny budowlane.