Rodzaje podstawek do świec

stalowe podstawki do świec

Ogień jest piękny i daje ciepło, jednak bywa nieprzewidywalny – nawet jeśli dotyczy jedynie zapalonej świecy. Korzystając z świec, powinno się być szczególnie ostrożnym, żeby nie przyczynić się do powstania pożaru, który może być tragiczny w skutkach, tym bardziej że są gadżety, które niwelują to ryzyko. Zapalając świece, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Dekoracyjne podstawki do świeczek

stalowe podstawki do świecPo pierwsze nie powinno się zostawać zapalonej świecy przy materiałach łatwopalnych. Po drugie dorosły ma obowiązek, żeby zapalona świeca nie dostała się w ręce małych dzieci, bo mogłoby się to skończyć poparzeniem lub pożarem. Niewskazane jest także ustawianie zapalonej świecy w przeciągu, czy też przemieszczanie się z taką świecą, trzymając ją w dłoniach. Bezpieczeństwo można jednak zachować poprzez solidne stalowe podstawki do świec. Są one bardzo wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury. Poza tym mogą być także elementem dekoracyjnym, ponieważ stal będzie świetnie się prezentować w każdym wnętrzu, dostosowując się do klimatu. Takie podstawki sprawdzą się także w czasie trwania imprez okolicznościowych, ponieważ dzięki nim można nadać przyjęciu miłej i ciepłej atmosfery. Wybór podstawek do świec jest jednak dużo bardziej złożony i na rynku można je znaleźć w różnych kolorach oraz kształtach.

stalowe podstawki do świecMogą być one również wykonane z innych materiałów niż stal. Na rynku zazwyczaj dostępne są również podstawki drewniane, ceramiczne lub szklane. Warto mieć na uwadze jednak to, że niezależnie od tego, z czego wykonana jest podstawka, to powinna ona nade wszystko podkreślać kształt samej świecy – to świeca powinna być w centrum uwagi, dlatego pod nią dopasowuje się odpowiednią podstawkę. Szklane podstawki będą pięknie odbijać światło i w jakiś sposób rozświetlą przestrzeń wokół. Natomiast drewniane subtelnie podkreślą świecę, tym bardziej jeśli jest ona w kolorze białym. Co najważniejsze jednak, niezależnie od materiału, z którego wykonane są podstawki, mogą przyjmować one różne fasony np. być w kształcie gwiazdy. Podstawową rolą każdej podstawki do świecy będzie jednak to, żeby zbierać wosk i uniemożliwić mu kapanie na daną powierzchnię np. na blat.

Poza tym jest to też skuteczny sposób przed tym, żeby uchronić pomieszczenie lub nawet cały dom przed pożarem, bo należy pamiętać o tym, że ogień bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Podstawki do świec nie są więc jedynie elementem, który ma zapobiec pożarowi, bo mimo że to ich najważniejsze zadanie, to świetnie sprawdzą się także jako dekoracja. Obecnie bardzo łatwo dobrać jest odpowiednią podstawkę i dopasować ją pod wystrój pomieszczenia, czy też temat imprezy.