Rolowane bramy antywłamaniowe

Brama

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do konieczności dbania o bezpieczeństwo. I nie chodzi tu wyłącznie o bezpieczeństwo swoje, a o swój dobytek. W przypadku osób zajmujących się prowadzeniem jakiegokolwiek obiektu użyteczności publicznej, dbanie o najwyższą jakość sposobów na zabezpieczenie się przed niechcianymi gośćmi i włamywaczami jest kwestią najwyższego priorytetu.

Ochrona przed rabunkiem z bramą rolowaną

Bramy rolowanePrzecież nie zawsze chodzi o to, aby ustrzec się przed kradzieżą, w wielu sytuacjach chodzi o zapobiegnięcie potencjalnemu zniszczeniu przestrzeni, w której się pracuje. Bałagan pozostawiony przez włamywaczy może być dużo większym problemem niż zniknięcie kilku banknotów z kasy. Jak zatem zwiększyć prawdopodobieństwo ustrzeżenia się przed złodziejami? Oczywiście zawsze warto oprzeć się na będącym w okolicy monitoringu lub samemu zainwestować w kilka kamer przemysłowych, aczkolwiek zawsze dobrym rozwiązaniem będą także bramy przemysłowe rolowane antywłamaniowe. Z pewnością widział je każdy, ponieważ są one szeroko wykorzystywane przez właścicieli sklepów umieszczonych we wszelkiego rodzaju galeriach handlowych (butiki, salony z prasą, kawiarnie, restauracje itd.) oraz na osiedlowych bazarach, które w niektórych miejscach (zwłaszcza oddalonych od centrum miasta) cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Idealnym rozwiązaniem na zabezpieczenie takich miejsc są wspomniane kraty rolowane.

BramaTakie kraty to nic innego jak po prostu zbudowane z połączonych ze sobą poprzecznie perforowanych profili aluminiowych lub stalowych sposoby na odgrodzenie wejścia do sklepu od potencjalnych włamywaczy. W wielu przypadkach wspominane punkty handlowe (ale również magazyny, warsztaty i mniejsze hale produkcyjne – bywa nawet, że ktoś stosuje tego typu rozwiązanie w swoim domu, np. w ramach wejścia do garażu) nie mają możliwości zamontowania klasycznych drzwi lub nie jest to opłacalne rozwiązanie. Podczas spaceru po galerii handlowej raczej nie ma się ochoty na ciągłe naciskanie klamek i zamykanie za sobą drzwi. Wchodzenie przez wolną przestrzeń jest dużo wygodniejsze, poza tym dzięki takiej perspektywie można dużo łatwiej znaleźć coś, co chciałoby się kupić.

Rolety z aluminium bądź stali są specjalnie wykonanymi kratami mającymi na celu zabezpieczenie wejścia do sklepu na całej jego szerokości. Można bezproblemowo dobierać odpowiednie wymiary – zarówno na szerokość, jak i na długość, toteż prowadząc właśnie taki względnie niewielkich rozmiarów obiekt, trzeba zaopatrzyć się w adekwatną kratę rolowaną. Śpi się wówczas dużo spokojniej.