Rusztowania, drabiny i podnośniki

rusztowanie krause stabilo

Na budowie potrzebne są nie tylko materiały budowlane, takie jak cegły, dachówki, czy styropian. Potrzebne są także różne narzędzia, takie jak kielnia, czy szpachla, jak również oczywiście doświadczona grupa murarzy, czy tynkarzy. Nie można jednak zapomnieć o konstrukcjach i maszynach, dzięki którym możliwa jest praca na wysokości.

Solidne markowe rusztowania

Bez nich nie dałoby się wstawić okien na piętrze, naprawić cieknącej rynny, czy też przyciąć korony drzewa zachodzącej na dach. Jakie tego typu produkty są najważniejsze podczas budowy czy remontu? Na pewno na każdej budowie przyda się solidne rusztowanie Krause Stabilo lub inne markowe rusztowanie. To stabilna konstrukcja na której jednocześnie może pracować wiele osób i to na kilku poziomach. Dzięki temu praca odbywa się szybciej i sprawniej. Samodzielnie tworzenie izolacji, czy szpachlowanie tynku zajęłoby mnóstwo czasu. A tak na rusztowaniu bok nas będzie stał pomocnik, czy też ktoś zajmie się malowaniem na parterze, kiedy my malujemy na piętrze. Rusztowania oferowane przez firmę Krause mają różne rozmiary, więc można dopasować je do danej inwestycji. Warto zaznaczyć, że rusztowania jezdne marki Krause świetnie sprawdzają się podczas prac wewnątrz budynków.

rusztowanie krause stabiloŁatwo można je przestawiać samodzielnie z miejsca na miejsce. Często na budowie przydają się też drabiny. Drabina służy elektrykowi przy rozkładaniu kabli, malarzowi pokojowemu do wykończenia sufitu, czy płytkarzowi przy wykończeniu łazienki. Drabina może być niewielka lub bardzo wysoka, aluminiowa lub stalowa, teleskopowe, czy dwustronne. W tej kwestii także warto sięgać po produkty marki Krause, która produkuje nie tylko drabiny metalowe, ale i drewniane. Jak wiadomo, drewno nie przewodzi prądu, w związku z czym drewniana drabina jest polecana do wykonywania prac elektrycznych. Co jednak z pracami w miejscach na naprawdę dużych wysokościach, gdzie drabiny i rusztowania nie sięgają? Co kiedy trzeba wykonać prace w miejscach trudnodostępnych? Wtedy przydaje się podnośnik koszowy. Dzięki długiemu wysięgnikowi, który może się poruszać w różne strony możliwe jest ustawienia kosza roboczego (w którym znajdują się pracownicy) na różnych pozycjach. Podnośniki są niezastąpione podczas prac przy liniach wysokiego napięcia, kiedy pielęgnuje się wysokie drzewa, czy też trzeba naprawić dach, ale nie można na niego wejść.

Stojąc bezpiecznie w koszu nie trzeba martwić się o upadek z wysokości (kosz ma bramki zabezpieczające), a także o wypadki spowodowane spadającymi gałęziami, czy zapadającym się dachem. Praca na podnośniku jest zatem bardzo bezpieczna i niezbędna wszędzie tam, gdzie nie da się postawić rusztowania lub drabiny.