Samodzielne projektowanie szafy wnękowej

szafy wnękowe

Wnęka w mieszkaniu nie jest utrapieniem, a przestrzenią, którą możemy funkcjonalnie wykorzystać. Najlepiej jest zdecydować się na szafę wnękową – jeżeli zamiast kupna gotowej szafy zdecydujemy się na jej samodzielnie projektowanie, możemy liczyć na efekt idealnie dostosowany do naszych potrzeb.

Szafy wnękowe są atrakcyjne

szafy wnękoweWykorzystamy w sposób funkcjonalny całą dostępną przestrzeń – wszystkie półki oraz drążki będą idealnie rozmieszczone, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jeśli ta opcja do nas przemawia, warto rozpocząć planowanie przestrzeni wnękowej od obliczenia wymiarów takiej wnęki. Im większa głębokość tym lepiej dla nas, z kolei jeśli chodzi o wysokość, możemy dzięki niej stworzyć różne strefy – na przykład przestrzeń o wysokości około 20 cm na samym dole szafy może posłużyć jako szafka na buty. Z kolei na samej górze takiej szafy możemy zrobić schowek – taka podłużna półka posłuży do przechowywania rzeczy, których nie używamy na co dzień, a sezonowo – na przykład walizek oraz plecaków podróżnych. Warto rozrysować cały plan na kartce. W ten sposób będziemy wiedzieć, jakie wyposażenie będzie niezbędne – ile drążków oraz półek należy kupić. W ostatnim kroku dobieramy odpowiednie drzwi – mogą być przesuwne, skrzydłowe lub harmonijkowe. Oczywiście dopasowane do wysokości i szerokości naszej szafy, bardzo często będzie więc trzeba sprowadzać je na zamówienie.

szafy wnękoweSamodzielne wykonanie szafy wnękowej nie jest trudne, ale wymaga prawdziwego zaangażowania. Opcją wymagającą mniejszego wysiłku jest zdecydowanie się na pomoc profesjonalistów – a więc skontaktowanie się z dobrym producentem, który realizuje indywidualne zamówienia na szafy wnękowe-lubelskie. Jeżeli chcemy, aby w naszym domu stanęła atrakcyjna, solidnie wykonana szafa wnękowa – lubelskie jest województwem, w którym wiele firm oferuje takie usługi na indywidualne zamówienie. Nie musimy wówczas martwić się o samodzielne przycinanie drzwi na odpowiednią szerokość. Producent sam zadba o wszystko. My jedynie przedstawiamy mu swoje oczekiwania – możemy określić, czy bardziej podobają nam się drzwi przesuwne czy może skrzydłowe. Warto jednak wiedzieć, że gdy nasza szafa ma niewielką szerokość, wówczas takie drzwi przesuwne będą nietrafionym wyborem – efekt będzie z pewnością daleki od oczekiwanego.

Producent jednak z pewnością odpowiednio nam doradzi, dlatego warto często postępować w zgodzie z jego wskazówkami, aby móc cieszyć się idealnym efektem końcowym i możliwością funkcjonalnego wykorzystania całej przestrzeni tak wybudowanej szafy wnękowej.