Sprzątanie mieszkań przed wynajmem

Sprzątanie

Kiedy pragniemy komuś wynająć mieszkanie, musimy postarać się koniecznie o to, aby prezentowało się ono ładnie, czysto i schludnie. Mieszkanie powinno zostać wysprzątane zwłaszcza wtedy, gdy od dawna nikt tam nie mieszkał, gdy zaległo się tam sporo kurzu, a może także pajęczyn. Możemy sami posprzątać lokal bądź też wynająć do tego sprzątaczkę.

Może ona wykonać dla nas różnego rodzaju usługi porządkowSprzątaniee, na przykład usunąć gruz i śmieci
pozostałe w danym mieszkaniu po remoncie, pozamiatać i umyć podłogi, pościerać kurze,m ustawić meble, umyć okna, wyszorować łazienkę, a nawet kupić świeże kwiaty czy powiesić firanki. Istnieje wiele zajęć, których należy się podjąć w opuszczonym mieszkaniu, które pragnie się na nowo wynająć. To od nas zależy, czy powierzymy wszystkie te zadania sprzątaczce, czy też część wykonamy samodzielnie.

Mycie okien – zajęcie wręcz znienawidzone!

 

Za usługi tego rodzaju na szczęście nie płaci się zbyt wiele. Możemy dać sprzątaczce pięć czy siedem złotych za godzinę pracy bądź też wyznaczyć jej kwotę za posprzątanie całego mieszkania, na przykład pięćdziesiąt czy sto lub dwieście złotych – w zależności od tego, jak wielkie i jak bardzo zabrudzone okazuje się mieszkanie. Rzecz jasna, możemy też uzależnić cenę za podobne usługi od ich jakości. Jeżeli sprzątaczka będzie pracować szybko, a  jednocześnie okaże si e osobą sumienną i dokładną, wtedy będziemy mogli zapłacić jej dodatkową premię.

Z pewnością osoba ta bardzo się ucieszy. Każdy lubi być ceniony za swoją pracę, a gdy jest nisko płatna, miło jest dostać dodatkowy grosz, gdyż na pewno się on przyda. Naprawdę, warto posprzątać mieszkanie przed jego wynajęciem. Im lepiej mieszkanie będzie wyglądało, tym szybciej je wynajmiemy i za tym lepszą cenę. Warto więc się postarać, aby lokal był miły, ładny i utrzymany we wzorowym porządku. Z pewnością bardzo na tym zyskamy. Poza sprzątaniem, możemy też odmalować ściany, kupić nowe firanki, a  nawet coś z mebli, jeżeli będzie taka potrzeba. Na pewno na potencjalnych lokatorach zrobi to dobre wrażenie i chętniej wynajmą od nas lokal.

Więcej informacji na Mycie okien Opole, zapraszam.