Szafy wnękowe do każdego domu

Szafa z lustrem

W każdym domu musi się znaleźć przynajmniej jedna duża szafa, w której zostaną pomieszczone wszystkie ubrania domowników. Obecnie na rynku znaleźć można wiele ciekawych rozwiązań w kwestii szaf, takie jak nowoczesne szafy z podświetleniami, z fotografikami na drzwiach, czy stylizowane na meble retro szafy z litego drewna. Jednak to szafy wnękowe są zdecydowanie najlepszym wyborem, które pasują do każdego domu i sprawdzą się w każdej sytuacji. Dlaczego tak się dzieje?

Popularność szaf wnękowych

Szafa z lustremPrzede wszystkim szafy wnękowe na wymiar przesuwne są niezwykle funkcjonalne. Mogą też mieć różne wymiary, bo tworzone są standardowo na zamówienie. Wielka szafa może zagospodarować przestrzeń w sypialni, a mała szafa może znaleźć się na korytarzu. Szafy przesuwne zabudowane są od podłogi do sufitu, co sprawia że są niesamowicie pojemne. Nadają się nie tylko do chowania w nich ubrań, dodatków, czy butów, ale także większych rzeczy, takich jak kołdry, poduszki, poszewki, ręczniki. W jednym miejscu można umieścić ubrania i inne rzeczy należące do każdego domownika. Szafy wnękowe z łatwością dopasujemy do wnętrza pod względem koloru i stylu.

Szafa klasycznaDrzwi mogą być jednobarwne lub np. z dekoracyjnym paskiem pośrodku. Często na drzwiach montuje się lustra, dzięki którym optycznie zwiększa się przestrzeń w pomieszczeniu. Drzwi wcale nie muszą być matowe. Okleina występuje także w wersji półmatowej i błyszczącej, nowością jest okładanie drzwi lacobelem, czyli rodzajem kolorowego szkła. Ze względu na swoje rozmiary szafa wnękowa może być stosowana zarówno w mieszkaniach, jak i w domach o każdej powierzchni, bez względu na to ile osób tam mieszka. Nie tylko szerokość szafy jest ,,regulowana”, ale także jej głębokość oraz wyposażenie w środku. Czasem wystarczy nieco zwiększyć jeden wymiar szafy by wszystkie rzeczy się tam bez problemu pomieściły. Jeśli chodzi o wnętrze szafy to podzielić je można na części z półkami i części z wieszakami. Wieszaki są lepsze dla ubrań które łatwo się gniotą, dla długich płaszczy i sukienek, czy garniturów. Półki są lepsze dla ubrań rzadko używanych, na kapelusze i czapki, materiałowe szuflady z bielizną.

Warto także umieścić w szafie spadziste półki na buty, jak i boczne wieszaki na paski czy krawaty, które pozwalają na zaoszczędzenie nieco przestrzeni. Podsumowując, szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi to świetne rozwiązanie dla każdego. Można je dowolnie modyfikować pod względem wielkości, stylu, kolorystyki, jak i ustawienia półek i wieszaków wewnątrz. Warto zaznaczyć, że taka opcja jest też korzystna cenowo.