Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/beyo/domains/yaidea.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5383
Szkło w architekturze - Ya Idea!

Szkło w architekturze

balustrady szklane

Szkło jest materiałem o naprawdę wszechstronnym zastosowaniu. Służy nie tylko do produkcji opakowań czy szyb. Obecnie jest także stosowane w architekturze. Właściwie stało się synonimem nowoczesności i często świadczy o wysokim standardzie danego obiektu. Szkło można wykorzystać na przykład do stworzenia niezwykle estetycznej elewacji. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku biurowców.

Balustrady ze szkła

balustrady szklaneZamiast okien – szklane tafle na całą długość i szerokość ściany. Oprócz tego szkło może stanowić budulec dla innego rodzaju elementów architektury wewnętrznej. Na przykład do produkcji balustrad. W odróżnieniu od balustrad wykonanych ze stali, balustrady szklane oferowane w Krakowie wyróżniają się przede wszystkim swoją lekkością. Niektórzy mogliby martwić się, że ta lekkość nie idzie w parze z wytrzymałością, ale nie jest to prawdą. Do produkcji balustrad wykorzystywane jest jedynie to szkło, które wcześniej zostało odpowiednio wzmocnione – na przykład za pomocą hartowania. W ten sposób staje się ono o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto producenci oferują balustrady dodatkowo pokryte specjalną folią, która zapobiega rozpryśnięciu szkła w razie naprawdę mocnego uderzenia. Oprócz zalet związanych z parametrami technicznymi, balustrady szklane, które oferują najlepsi producenci z Krakowa, odznaczają się przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem.

balustrady szklaneW ofertach na przykład znajdziemy balustrady, do których wykonania nie wykorzystano żadnych profili! Balustrady takie umieszczone są w prowadnicach w podłodze. Innym rozwiązaniem są balustrady ze stalowymi poręczami. Wyglądają nowocześnie i sprawiają wrażenie bardziej solidnych, choć w rzeczywistości nie ma różnicy w ich wytrzymałości. Tego typu balustrady są odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych, dlatego mogą być stosowane także na zewnątrz – na przykład jako zabezpieczenie tarasu. Oczywiście aby zapewnić ich atrakcyjny wygląd, powinniśmy pamiętać o regularnym czyszczeniu takich balustrad. Nie potrzeba do tego specjalnych środków, wystarczy zwykły płyn do mycia szyb, a będziemy mogli cieszyć się gładką, czystą taflą szkła.

Obecnie szklane balustrady są częściej wybierane niż te wykonane z żeliwa, przede wszystkim ze względu na lekkość oraz nowoczesność. Chociaż oczywiście zwolennicy splendoru i klasycyzmu wybiorą oczywiście te tradycyjne balustrady. Wszystko tak naprawdę zależy od gustu i nie ma rozwiązań lepszych i gorszych. Mimo tego wiele wskazuje na to, że w nowoczesnym budownictwie będzie się wykorzystywać coraz więcej szkła.