Taras na specjalnych wspornikach

trwałe podstawki pod płyty tarasowe

Budowa własnego domu to tylko część pracy – istotne jest bowiem także odpowiednie zagospodarowanie pozostałego terenu posesji. Na pewno będzie nam zależało na pięknym, zadbanym ogrodzie. Aby stworzyć sobie wyjątkowe miejsce wypoczynku, warto zdecydować się na duży taras wychodzący właśnie na ogród. Choć wydawać by się mogło, że prace nad takim tarasem mogą potrwać dość długo, dzięki coraz to bardziej nowoczesnym rozwiązaniom, czas ten skraca się do minimum.

Konstrukcja tarasu wentylowanego

trwałe podstawki pod płyty tarasoweZ korzyścią dla własnego czasu i dla ograniczenia wysiłku podczas prac, warto zdecydować się na nowoczesny taras wentylowany. Podstawowym elementem wykorzystywanym podczas jego budowy są trwałe podstawki pod płyty tarasowe. W ofertach producentów znajdziemy wsporniki, które idealnie sprawdzą się na przykład przy płytach betonowych, jak i gresowych, nawet tych grubowarstwowych. Podstawki odznaczają się bowiem naprawdę wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia oraz obciążenia. Szeroki wybór pozwoli klientom na określenie konkretnej wysokości – od 24 do nawet 214 mm. Dzięki temu każdy może wybudować taki taras wentylowany, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Podstawki tarasowe mogą być montowane na dowolnej powierzchni – zarówno bezpośrednio na gruncie, jak i na hydroizolacji z papy czy membrany PCV. Oprócz podkładek, potrzebne będą rury dystansowe oraz krążki poziomujące, i już możemy zabrać się za budowę własnego tarasu.

trwałe podstawki pod płyty tarasoweDzięki specjalnej konstrukcji podkładek, możemy mieć pewność, że pomiędzy poszczególnymi płytkami uzyskamy równą szerokość spoin. Ponadto powierzchnia tarasu będzie zawsze równa, gdyż mamy możliwość dokładnej regulacji każdego z narożników płyty tarasowej. Stabilność, trwałość i wytrzymałość to podstawowe zalety takich wsporników, nic więc dziwnego, że popularność płyt tarasowych rośnie. Nie chodzi tu bowiem jedynie o wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia czy negatywne czynniki atmosferyczne, ale także na działanie substancji chemicznych i żrących. Podstawki od najlepszych producentów wyróżniają się odpornością na kwasy i zasady, dlatego będą najlepszym wyborem, zresztą pozostałe zalety również wskazują na to, że nie znajdziemy lepszego rozwiązania niż wsporniki do tarasów wentylowanych.

Z pewnością wielu potencjalnych klientów ucieszy informacja, że takie tarasy buduje się naprawdę szybko i za pomocą o wiele mniejszej ilości materiałów niż w przypadku tarasów tradycyjnych. Oczywiście najczęściej producenci polecają kłaść na wsporniki płyty tarasowe, jednak deski również dobrze się sprawdzą.