Transport kontenerów na budowę

transport kontenerów

Każdy inwestor powinien zadbać o odpowiednie przygotowanie placu pod budowę. Oczywiście nie chodzi tutaj o wyrównywanie koparką terenu oraz o prace pod fundament, gdyż to zadanie dla firmy budowlanej. Chodzi o zapewnienie na placu budowy miejsca pod maszyny, materiały budowlane, a także znalezienie przestrzeni, w której segregowane będą odpadki.

Transport kontenerów na plac

transport kontenerów To ostatnie, choć wydaje się banalne, jest naprawdę ważne. Wiele osób nie przejmuje się porządkiem na placu budowy, co doprowadza do tego, że na każdym etapie prac przestrzeń wygląda okropnie – wszędzie walają się resztki niezużytego materiału budowlanego, opakowań, gruzu i tak dalej. Niby to nic wielkiego, ale w efekcie na koniec budowy mamy o wiele więcej sprzątania, niż gdybyśmy robili to regularnie. Dlatego inwestor już zawczasu powinien zadbać o zamówienie kontenerów na plac budowy. Kontenery posłużą do szybkiej segregacji odpadków budowlanych oraz gruzu. Dzięki temu każdego dnia plac budowy będzie wyglądał dobrze. Skąd jednak wziąć takie kontenery? Najlepiej skorzystać z usług specjalnej firmy, która podstawia kontenery na zamówienie oraz odbiera je po upływie określonego czasu. Umowa podpisywana jest zazwyczaj nie od ilości śmieci, które zostaną wywiezione, a od ilości kontenerów.

transport kontenerów Dlatego jeżeli nie przewidujemy 3 ton śmieci, nie bierzmy tak dużego kontenera, bo nawet jeżeli wypełnimy go jedynie do połowy, będziemy musieli zapłacić po prostu za cały pojemnik – a za mniejszy z pewnością zapłacilibyśmy mniej. Zazwyczaj taka firma zajmująca się wynajmem pojemników na odpadki oferuje jednocześnie ich transport w wyznaczone miejsce. Za to również musimy zapłacić, dlatego z pewnością będzie nam zależało na tym, aby znaleźć tani transport kontenerów w Warszawie. Dzięki temu koszty przygotowania placu pod budowę i koszty budowy nie wzrosną znacząco. Cena nie jest jednak jedynym czynnikiem, na który powinniśmy patrzeć – pamiętajmy, że liczy się też wysoka jakość usług, a więc rzetelność oraz terminowość. Nie chcemy przecież, żeby firma spóźniła się z dostarczeniem kontenera o dzień czy dwa, dlatego wybierzmy rozważnie.

Ze swojej strony pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu terenu pod kontener – na przykład brama wjazdowa musi być odpowiednio szeroka dla pojazdu, który przyjedzie z kontenerem, również na placu budowy nie powinny znaleźć się żadne przeszkody uniemożliwiające postawienie kontenera w określonym przez nas wcześniej miejscu. Pamiętając o tym, współpraca z firmą wynajmującą kontenery będzie z pewnością owocna.