Trwały garaż drewniany

Garaże są niezwykle przydatne, kiedy zbliża się zima i obawiamy się o nasze auto. Różne warunki atmosferyczne takie jak burze, grad, mróz, mogłyby niszczyć karoserię. W blokach często nie ma możliwości schowania auta i jest ono wystawione na otwartą przestrzeń. Nowoczesne bloki mają parkingi podziemne, jednak większość aut w miastach nie posiada swojego garażu.

Garaż z drewna jest popularny

garaże drewnianeZ pewnością w kwestii możliwości dbania o auto górują domy z ogrodami i sporymi podwórkami. Tam jest większa możliwość postawienia sobie garażu, który chroniłby auto. Jednak nie każdym odpowiada blaszany garaż, który nie posiada zbytnio walorów estetycznych. Ostatnimi czasy garaż drewniany zaczyna zyskiwać większą popularność. Jakie są zalety takiego garażu z drewna? Przede wszystkim fakt, iż został wykonany z naturalnego materiału budulcowego. Niektóre garaże posiadają otwartą budowę w postaci wiaty garażowej. Takie wiaty stosowane są jako garaż tymczasowy dla gości, ale czasem też służą jako garaż stały dla właściciela. Jednak z pewnością garaże drewniane typu zamkniętego zapewniąją większą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

garaże drewnianeGaraże te najczęściej posiadają konstrukcję z drewna świerku lub sosny. Można zakupić gotowy szkielet garażu, co pozwoli zaoszczędzić czas. Zwłaszcza kobiety ucieszy fakt, że w garażach drewnianych jest dowolność wyboru zewnętrznych elewacji. Można też zdecydować się na pokrycie dachowe, które będzie nam najbardziej odpowiadać. Nie zapomnijmy, że kwestie impregnacji są niezwykle istotne. Poleca się zaimpregnować garaż nie tylko od zewnątrz. Ważne jest, aby drewno wewnątrz garażu również zostało poddane impregnacji. Można pozwolić sobie na garaż jednospadowy lub dwuspadowy ze względu na szkielet z drewna. Jeżeli mamy problemy z wyborem, możemy skorzystać z usług architekta. Drewniane garaże niestety nie mieszczą się w niskim przedziale cenowym. Jednak jeżeli jesteśmy w stanie zainwestować, możemy cieszyć się solidnym miejscem do przechowywania samochodu. Garaż też będzie świetnie komponował się z drewnianym domem, czy domkiem letniskowym z drewna. Jeżeli zależy nam na garażu, który będzie mógł służyć nam przez wiele lat, można rozważyć zakup garażu drewnianego.

Pamiętajmy tylko, że niezbędna jest jego odpowiednia konserwacja, dzięki której będziemy mogli pogłębić kolor drewna, ale też zapewnić mu odpowiednią ochronę przed promieniowaniem i insektami. Dlatego też ogromny nacisk kładzie się na konieczność impregnacji. Bez niej nasz garaż nie będzie w stanie spełniać prawidłowo wszystkich swoich funkcji.