Uporządkowany pokój dziecka

Meble


Dzieci bardzo lubią kiedy ich świat jest uporządkowany i poukładany, gdyż czują się wtedy bezpiecznie i pewnie. Każde dziecko powinno mieć w domu swój własny kącik do zabawy i gier, w którym znajdą się ulubione zabawki i gry. Najlepiej, aby takim kącikiem był własny pokój dziecka, ale jeżeli nie ma takiej możliwości to można zorganizować dziecku przestrzeń do zabawy np. w pokoju gościnnym.

MeblePokój dziecka to przede wszystkim meble i zabawki. Meble dla dzieci muszą być kolorowe i bezpieczne. powinny być wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów. Producenci mebli dziecięcych starają się także, aby zlikwidować w meblach dla dzieci wszystkie ostre krawędzie i produkować meble z zaokrąglanymi brzegami. Wpływa to na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci.
Pierwszym podstawowym meblem w każdym dziecięcym pokoju jest łóżko dla dziecka. Łóżeczka dla najmniejszych dzieci zazwyczaj mają standardowe wymiary 60×120 cm. Są otoczone szczebelkami, co zapewnia dziecku bezpieczeństwo. Dziecko nie potrafi samodzielnie wydostać się z łóżeczka bez wiedzy rodziców.
W przypadku większych dzieci łóżeczka dla dzieci mogą mieć różne kształty. Meble dla chłopców to np. łóżeczka w kształcie samochodu czy statku kosmicznego. W przypadku dziewczynek łóżeczka przypominają łóżka księżniczek czy wróżek.
Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także zakup łóżka z wysuwaną szufladą. Będzie można w niej pomieścić zabawki, ubrania dziecięce i wszelkie możliwe drobiazgi. Dzięki temu świat dziecka będzie bardziej uporządkowany i spójny.

W porządkowaniu, zwłaszcza zabawek bardzo przydatne będą także kosze do segregacji zabawek. Mogą to być kosze plastikowe, wiklinowe lub kosze drewniane. Ważne jest aby miały różna wielkość i służyły do segregowania różnych zabawek. Dzięki koszom i artykułom do przechowywania znacznie łatwiej jest utrzymać ład i porządek w dziecięcym pokoju.