W jakich mieszkaniach sprawdzi się stół art deco?

stół art deco

Stoły to niezwykle ważne elementy domów, które zamieszkują duże rodziny. O ile mieszkanie singla lub pary może być wyposażone jedynie w mały stolik do spożywania posiłków, to posiadanie większej rodziny wymaga już zastosowania nieco innych rozwiązań. Uniwersalnym i ponadczasowym dodatkiem do wystroju eleganckiej jadalni dla wielu domowników będą stoły w stylu art deco. Łączą one w sobie element luksusu, ekstrawagancji oraz klasyki.

Stół art deco a styl mieszkania

stół art decoZwykle są to solidne konstrukcje wykonane z drewna, które pozostaną z lokatorami na długo. Niezależnie od zmieniających się tendencji modowych w zakresie aranżacji mieszkań, niezmienną popularnością cieszy się wierność ponadczasowym, klasycznym i uniwersalnym dodatkom do wystroju. Doskonałym przykładem tego typu elementów jest stół. Umożliwia on wygodne spożywanie posiłków w towarzystwie rodziny lub znajomych. Pełni on ważną rolę w życiu każdego z domowników. To przy stole spożywane są uroczyste posiłki. Dobrze przystrojony pełni funkcję świątecznej dekoracji. Coraz częściej zdarza się, że lokatorom zależy na meblach o eleganckim i ponadczasowym wyglądzie. Większe metraże dają bowiem wiele możliwości aranżacyjnych. Do tego typu pomieszczeń najlepiej sprawdzi się stylowy i polecany stół art deco.

art decoOdpowiednio dobrane krzesła dopełniają estetycznej całości. Tego typu meble są często bogato zdobione motywami roślinnymi. Nierzadko spotykanym dodatkiem są elementy szklane i metalowe. W połączeniu z najwyższej jakości drewnem tworzą one stylowy design pomieszczenia. Stoły w stylu art deco są hitem popularności w katalogach dekoratorskich. Sprawdzą się one także w klasycznie urządzonych wnętrzach. Jeden wyróżniający się element może skutecznie podnieść walory estetyczne danego miejsca i ożywić bardzo klasyczne wystroje. Stanowią one dobrą inwestycję, ponieważ zwykle są to konstrukcje niezwykle trwałe, solidne i odporne na uszkodzenia. Dzięki odpowiedniej konserwacji mogą służyć wielu pokoleniom. Dzięki stołom mieszkanie nabiera przytulnego i rodzinnego charakteru. Można ustawić je zarówno w dużej kuchni czy jadalni, jak i w salonie.

Mniejsze stoliki art deco warto umieścić na przykład w sypialni lub gabinecie. Do tego typu elementów świetnie sprawdzą się duże rośliny doniczkowe, pozłacane żyrandole lub kinkiety, wiklinowe kosze lub dopasowane stylistycznie meble wypoczynkowe. Stoły art deco znaleźć można zarówno w sklepach z antykami, jak i w nowoczesnych magazynach meblowych. W ich doborze pomóc może doświadczony architekt i dekorator wnętrz lub sklepowy doradca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.cygal.eu!