Wybór okien z PCV

okna pcv

Drewniane okna, które dawniej były standardem, już kilkanaście lat temu wyparły okna wykonane z PCV. Materiał ten zapewnia bowiem równie dobrą szczelność, jeśli okno jest produkowane zgodnie z określonymi wymogami technicznymi. Każdy producent za priorytet stawia sobie fakt, że okno takie ma po pierwsze zapewniać właściwą szczelność termiczną mieszkania, po drugie – akustyczną.

Okna pcv do mieszkań

okna pcvPonadto musi być na tyle duże, aby do pomieszczeń dostawało się światło dzienne. Warto pamiętać także o tym, że w starym budownictwie najczęściej zamontowane są systemy wentylacji grawitacyjnej, w związku z czym okna powinny móc także zapewnić właściwą cyrkulację powietrza (nowoczesne okna są tak szczelne, że to zadanie należy do montowanych nawiewników okiennych). Oczywiście wszystkie te właściwości są bardzo ważne, jednak właścicieli mieszkań najczęściej i tak interesują ceny okien PCV z Bydgoszczy. Obecnie branża ta jest bardzo rozwinięta i panuje w niej duża konkurencja, dlatego producenci, aby zachęcić klientów do korzystania ze swojej oferty, bardzo często oferują konkurencyjne ceny lub też różnego rodzaju promocje i rabaty. Śledząc na bieżąco to, co dzieje się w branży stolarki otworowej, będziemy mogli trafić na takie okna, które zadowolą nas zarówno cenowo, estetycznie jak i pod względem parametrów technicznych.

okna pcvW przypadku wymiany okien w stojącym już budynku, na kwestie estetyczne dużego wpływu nie mamy – okno będzie miało taki kształt, jak istniejący otwór okienny. Inaczej wygląda sytuacja wtedy, gdy to my dopiero stawiamy dom i zastanawiamy się nad doborem okien. Standardowe prostokątne okna to przecież nie jedyny wybór, jaki mamy. Okna z PCV mogą mieć różny kształt – nawet okrągły, trójkątny czy półprostokątny (z łukiem półkolistym u szczytu), mogą być też ścinane w dowolny sposób. Dzięki temu zyskujemy wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych, zarówno jeśli chodzi o wygląd elewacji, jak i wygląd pomieszczeń – na przykład przygotowując dziecku na poddaszu pokój w marynistycznym stylu, możemy postawić na okrągłe okienka, takie, które kojarzą nam się z kajutami na statkach. Pamiętajmy jednak o tym, aby były na tyle duże, by dostarczały odpowiednią ilość światła dziennego.

Również trójkątne okno będzie ciekawym wyborem do pokoju dziecka. Dorośli zazwyczaj stawiają na klasykę i w swojej sypialni, kuchni czy w pokoju dziennym, montują tradycyjne prostokątne okna. Urozmaicenie ich poprzez łuk gotycki czy półkolisty może sprawić, że w prosty sposób nasz dom będzie wyglądał nieco oryginalniej niż inne.