Wykończenia mieszkań w stylu skandynawskim

wykończenia mieszkań

Minimalizm jest bardzo popularnym kierunkiem urządzania naszych domów i mieszkań. Jeszcze dziesięć lat temu, kiedy w sklepach pojawiały się nowe meble i sprzęty do tej pory niedostępne to kupowaliśmy je wszystkie.

Wykończenia mieszkań w Warszawie wykorzystują naturalne materiały

wykończenia mieszkańChcieliśmy mieć jak najwięcej rzeczy. Przez to nasze wnętrza wydawały się przepełnione, zagracone. Teraz nadszedł trend odwrotny., skupiamy się na eliminowaniu zbędnych sprzętów i mebli, stawiamy na minimalizm. Dzięki niemu nasze wnętrza wyglądają o wiele lepiej. Wszystko jest należycie wyeksponowane, a jednak wygląda stylowo i nowocześnie. Esencją minimalizmu jest surowy styl skandynawski. Wykończenia wnętrz w tym stylu zakładają jasne kolory, minimum mebli i brak zbędnych dodatków. Prostota i surowość to jego cechy charakterystyczne. Dominującym kolorem jest oczywiście biały. Ten kolor jest nie tylko obecny na ścianach i sufitach, ale również mamy białe meble, lampy, czy dodatki do wnętrz. Wykończenia mieszkań warszawa to przede wszystkim wykorzystanie naturalnych i ekologicznych materiałów. Jest to przede wszystkim drewno i różne tkaniny. Jasne zasłony, firanki, poduszki czy puchowe dywany idealnie pasują do takiego wnętrza. Warto również zainwestować w dobre, jasne oświetlenie, jak również można wykorzystywać pachnące świece w białych świecznikach. Prace wykończeniowe również zawierają wersje stylu skandynawskiego w kolorze.

Wtedy możemy wykorzystać ciemniejsze drewno, dodać więcej brązów, szarości, a nawet czarny.Takie wnętrze na pewno będzie bardzo oryginalne. Zatem jeśli zdecydujemy się na styl skandynawski to pamiętajmy, ze może być on różnorodny.