Wymarzony ogród – baseny i zadaszenia basenowe

Basen zadaszony

Prywatne zbiorniki wodne – jeszcze niedawno były oznaką wygodnictwa i bogactwa, którym pochwalić się mogli tylko niektórzy. W dzisiejszych czasach, usługi wiążące się z budowaniem zbiorników są łatwo dostępne a wspaniałym miejscem do wypoczynku może poszczycić się prawie każdy. Choć w naszym kraju basenów – zarówno tych publicznych, jak i prywatnych – jest stanowczo mniej niż u zachodnich sąsiadów, to coraz więcej osób stawia na wybudowanie tego typu zbiornika na swej działce.

Basen zadaszonyOsoby, które pragną mieć basen, aczkolwiek nie mają wystarczająco pieniędzy na wzniesienie go, mają możliwość zapoznać się z innymi możliwościami, które w ogóle nie muszą być gorsze czy mniej interesujące. Osoby zaciekawione zbiornikami na pewno zauważyły, że producenci proponują różnorodne rodzaje basenów. Do bezapelacyjnie najpopularniejszych, jak i najmniej kosztujących, należą niewielkie baseny dmuchane. Za ich zaletami przemawia fakt, że są nieskomplikowane w montażu oraz mogą mieć różne rozmiary, dzięki czemu nadadzą się też na działki o niedużym metrażu. W sklepach najczęściej znajdują się trzy podstawowe modele do wybrania; dziecięce, rodzinne oraz z dodatkowymi akcesoriami, jak dachy czy zjeżdżalnie. Następnym typem zbiorników są tzw. rozporowe, które sprawdzają się – podobnie jak modele dmuchane – na niewielkich parcelach. Do ich atutów należy fakt, iż przed zamontowaniem zajmują niewiele miejsca oraz są niesamowicie wytrzymałe, bowiem wyprodukowane są z PCW. Inne baseny ogrodowe, które możemy kupić w sklepach, to baseny stelażowe. Są niezwykle wytrzymałe i dość duże, dzięki czemu mogą być zamontowane w ogrodzie nawet przez jedną porę roku. Podobnie, jak poprzedni typ stworzony jest z PCW, jednakże do wyrobu stelażowego zbiornika stosuje się aż trzy warstwy tego materiału. Jakkolwiek, instalując ten basen trzeba dokładnie wybrać podłoże, gdyż po zamontowaniu go zostanie ono zniszczone. Ostatnią, cieszącą się rosnącą popularnością, jednak zdecydowanie najbardziej kosztowną ofertą, są baseny ogrodowe i zadaszenia basenowe. Są one wyjątkowo mocne, zbudowane na konstrukcji stalowej, umożliwiają stosowanie ich przez cały rok.

Typy tego basenu mogą być wyposażone w zjeżdżalnie czy pokrywy, chroniące przed zanieczyszczeniami, z kolei osoby pragnące korzystać z basenu w sezonie zimowym, mogą zdecydować się na zadaszenia basenów. Przy kupnie tego typu basenu trzeba jednak pamiętać, aby był on zlokalizowany blisko domu, by bez problemów można było przyłączyć do niego aparaturę wodną oraz elektryczną.