Wyposażenie sklepu i magazynu – regały półkowe i paletowe

Regały sklepowe

Wszyscy posiadacze sklepów prędzej czy później muszą zmierzyć się z wyborem właściwych mebli sklepowych. Biorąc pod uwagę to, jak dużo firm działa na rynku, zajmujących się sprzedażą tych produktów, dobrze jest dowiedzieć się, co powinno się wykonać przed ich zakupem.

Jedną z bardziej istotnych czynności, która zwykle wydaje się banalna, jest dokonanie dokładnego pomierzenia lokalu, do którego kupimy meble sklepowe. Aby właściwie dopasować meble do sklepu i regały półkowe, powinniśmy poznać podstawowe wymiary pomieszczenia, takie jak długość, szerokość i wielkość. W drugiej kolejności ważne jest, by wymierzyć przestrzenie, które powinny być zachowane, aby interesanci mogli swobodnie przemieszczać się pomiędzy półkami. Następną istotną czynnością jest stworzenie szczegółowego planu pomieszczenia, w którym pokazane zostaną wszelkie wypustki czy gniazdka elektryczne.

KTD, wyposażenie magazynów – regały półkowe, paletowe oraz wysokiego składowania 

Regały sklepowePo stworzeniu prawidłowego schematu można pomyśleć, jak umieścić regały by układane artykuły bez przeszkód pomieściły się na nich. W tym miejscu dobrze jest zastanowić się, jaką głębokość będą miały gondole sklepowe – bowiem nie warto układać wszystkich artykułów na półkę, bo klienci mogą mieć problem z odnalezieniem tego odpowiedniego. Jeśli dziedziną, jaką zajmujemy się, jest chłodnictwo, nie powinniśmy zapominać o odpowiednich meblach dla nich przeznaczonych, jak na przykład lady chłodnicze, które utrzymają najkorzystniejszą temperaturę oferowanych artykułów. Natomiast w spiżarniach, najbardziej właściwe będą meble metalowe, jak na przykład regały paletowe, które zapewniają jednoczesny dostęp do każdej palety i są łatwe w obsłudze. Ponadto, regały metalowe są bardzo wygodne oraz solidne. Po dokonaniu odpowiednich pomiarów, powinniśmy pomyśleć, czy pragniemy aby nasz market wyglądał, jak wszystkie inne, czy cechował się pomysłowością. Ostatni zamysł jest ryzykowny, jakkolwiek może przysporzyć stałych klientów.

Zakupując regały mago, nie możemy zapominać, iż – podobnie jak boksy kasowe – meble sklepowe producent powinien zrobić z najlepszej jakości surowców, by posłużyć mogły nam przez kilka sezonów. Jednak, bez różnicy na dobór producenta mebli, każdy właściciel marketu powinien zdecydować samodzielnie o wystroju oraz wyposażeniu swojego sklepu.