Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/beyo/domains/yaidea.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5383
Wytrzymałe i wydajne zbiorniki dwupłaszczowe - Ya Idea!

Wytrzymałe i wydajne zbiorniki dwupłaszczowe

zbiorniki dwupłaszczowe

Paliwa ciekłe są jednymi z najniebezpieczniejszych substancji, gdyż grożą gwałtownym podpaleniem, oraz nagłym wybuchem. Dlatego też są jako takie sklasyfikowane i do ich przewożenia i magazynowania trzeba posiadać odpowiednie uprawienia.

Zbiorniki na paliwo płynne

zbiorniki dwupłaszczoweOczywiście możemy posiadać zapas paliwa na użytek własny, jednak musi być ono przechowywane w odpowiednim zbiorniku, a maksymalna jego pojemność wynosi 5m3, co wcale nie jest tak małą liczbą. Taki przydomowy, lub firmowy zbiornik może także służyć jako stacja do tankowania pojazdów, zwykle posiadają one odpowiedni wąż zainstalowany firmowo w większości tego typu zbiorników. Należy jednak pamiętać, że same zbiorniki jak i ich instalacja są ściśle regulowane przez polskie prawo. Nie mogą one chociażby stać w określonych odległościach od budynków użytkowych, oraz mieszkalnych, dystanse te można zredukować o połowę, stawiając między zbiornikiem, a budynkiem ścianę o wysokim klasie odporności ogniowej, minimalnie REI 120. Zbiornik taki musi być szczelny i wykonany z odpowiednich materiałów. Regulacje są bardzo ścisłe aby zapewnić bezpieczeństwo nam i osobom w naszym towarzystwie, gdyż tego typu substancje są bardzo niebezpieczne i należy się z nimi obchodzić należycie.

zbiorniki dwupłaszczowePrzykładem są szczelne zbiorniki dwupłaszczowe w których bez problemu można gromadzić paliwa płynne III klasy. Odpowiednia konstrukcja posiadająca wiele warstw i zabezpieczeń gwarantuje bezpieczeństwo i pewność podczas jej użytkowania. Tego typu zbiornik może przechowywać benzynę, ale także olej napędowy, dlatego też jest bardzo uniwersalną opcją. Należy jednak pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnej dopuszczalnej pojemności, gdyż w innym wypadku może się to skończyć bardzo wysokimi karami. Zbiorniki tego typu nie powinny być też przewożone gdy są pełne, są one skonstruowane do magazynowania paliwa w miejscu, bez żadnych dodatkowych ruchów i przeszkód, które mogą źle wpływać na paliwo i stwarzać ryzyko. Nie należy mylić tych zbiorników z transportowymi, które posiadają swoje własne właściwości i pozwalają bez zmartwień przewozić paliwa płynne. Istnieje także dodatkowa zaleta takiego zbiornika stacjonarnego, gdyż przy pojemności tego typu możemy kupować już paliwo hurtowo, a jego ceny w takim wypadku są znacznie niższe.

Przeciętnie każdy typ paliwa jest tańszy o około złotówkę, co jest ogromną oszczędnością długoterminową i wiele osób korzysta właśnie z takiej taktyki. Nie trzeba wtedy jeździć na stacje benzynowe, a cysterna z benzyną sama przyjedzie zatankować nasz zbiornik, a w dodatku za grosze.