Zabezpieczanie dużych paczek – folia stretch maszynowa

Folia stretch

Odpowiednie zabezpieczenie pakunku zapewnia, iż zawędruje ona w miejsce przeznaczenia w stanie nietkniętym. Jednak który artykuł użyć, aby mieć tę gwarancję? Do zabezpieczania przesyłek najczęściej stosuje się trzy rodzaje taśm: taśmę PP, taśmę poliestrową oraz folie stretch. Taśmy PET, zwane „twardymi”, posiadają kilka wyróżniających cech, z których powodu są najczęściej wykorzystywane.

Folia stretchTaśma poliestrowa to nic innego, jak nietypowy typ taśmy samoprzylepnej. Zazwyczaj używa się je w tych ładunkach, gdzie konieczna jest tylko płaska ochronna warstwa, która jednocześnie jest bardzo trwała, niepodatna na dużą temperaturę oraz rozszerzanie. Z tego też względu, taśmy PET stosowane są do zabezpieczania średnich oraz masywnych paczek, najczęściej w przemyśle bawełnianym, drzewnym i przetwórstwie metali. Następną, często używaną folią jest taśma PP. Cechuje się ona perfekcyjną prostoliniowością, zgrzewalnością oraz solidnością. Dzięki tym zaletom, możliwe jest jej używanie w wielu segmentach przemysłu i usług, przykładowo w stolarstwie i przemyśle opakowań kartonowych. Ponadto, taśma PP może być wykorzystywana tak przy użyciu zautomatyzowanych, jak i ręcznych systemów pakowania. Kolejną, wyraźnie najczęściej stosowaną ochroną ładunków, jest folia stretch. Taśmy te są wyjątkowo nieocenione głównie za pomocą najmniej kosztownej i najbardziej produktywnej formie zabezpieczania pakunków na paletach. Do tego, są proste w montażu i można je używać zarówno na małą skalę, jak i w automatycznych liniach produkcyjnych. Szczególnie, folia stretch maszynowa nadaje się do ochrony przed brudem i uszkodzeniami przesyłek o niewymiarowych rozmiarach.

Bez względu na to, które zabezpieczenie pakunku postanowimy wykorzystać, musimy być świadomi swych potrzeb i wiedzy, by zakupić przedmiot gwarantujący najlepszą ochronę naszym przesyłkom. Zanim nabywca postanowi nabyć konkretną taśmę, warto przeprowadzić pierw testy, czy naprawdę nadaje się ona do naszego towaru perfekcyjnie, zamiast patrzeć tylko na koszta.