Zalety i wady mebli na wymiar

Meble na wymiar to rozwiązanie, które w Polsce nie cieszy się największą popularnością. Niemniej przeciwników jak i zwolenników go można bez trudy znaleźć. Jak jedni i drudzy argumentują to, że meble na wymiar warto tu też nie warto wybierać?

Projekt mebli na wymiar

Meble na wymiarPoniżej przedstawimy najważniejsze wady i zalety tego rozwiązania. Na początek warto powiedzieć o zaletach. Pierwszą i chyba najistotniejsza jest tu to, że meble na wymiar to możliwość dostosowania ich idealnie do własnych potrzeb. Chodzi tu zarówno o wymiary, dzięki czemu nawet centymetr wolnego miejsca się nie marnuje, jak i o wyposażenie. W takim wypadku sami decydujemy o tym jakie w meblach mają zostać zastosowane systemy przechowywania, dzięki czemu są one maksymalnie funkcjonalne i skrojone dla nas na miarę. Zaletą jest tu także i fakt, że meble na wymiar jako, że przygotowywane są od podstaw mogą mieć nie tylko dowolne wymiary, ale także i dowolny wygląd. To klient decyduje o tym, jakie chce fronty, czy ma być to drewno, szkło, czy nawet lustra, kolor także jest w zasadzie dowolny ( w ramach dostępnej u wykonawcy palety), a co za tym idzie możliwe jest stworzenie niepowtarzalnych mebli, które idealnie będą się komponować z naszym zamysłem aranżacyjnym. Fakt, ten na pewno będzie szczególnie istotny dla osób, które ogromną wagę przywiązują do estetyki wnętrz.

Meble na wymiarZa kolejną zaletę można tu także uznać solidność mebli robionych na indywidualne zamówienie. Zwykle bowiem są one bardziej wytrzymalsze niż ich katalogowe odpowiedniki, co wynika z tego, że nie powstają one w takim pośpiechu i w ilości masowej, dzięki czemu odznacza je wyższa precyzja wykonania, jak i zwykle lepsza jakość materiałów zastosowywanych do produkcji. Jeśli chodzi natomiast o minus. To pierwszym będzie na pewno cena. wprawdzie np. meble na wymiar w Krakowie w niskiej cenie można dostać, jednak i tak są one zwykle znacząco droższe niż te gotowe. Różnica w cenie zależna jest od tego jakie konkretnie meble nas interesują jednak zwykle jest to blisko połowy ceny wzwyż. Kolejną wada tego rozwiązania jest długi czas oczekiwania. jako że meble na zamówienie powstają od podstaw trzeba na nie czekać od trzech tygodni nawet do półtora miesiąca, w zależności od producenta, jak i stopnia skomplikowania projektu.

Ostatnim minusem którym warto tu wspomnieć jest fakt, że decydując się na meble na zamówienie nigdy tak naprawdę nie wiemy jak one będą naprawdę wyglądać i tym samym czy rzeczywiście spełnią one nasze oczekiwania. Wprawdzie otrzymujemy projekt 3D do akceptacji, jednak wizualizacja komputerowa to nie to samo.