Zalety zlewozmywaków ze stali

zlewozmywaki podwieszane stalowe

Przy projektowaniu kuchni warto zastanowić się nie tylko nad estetyką, ale też nad względami praktycznymi. W końcu nawet największy fan gotowania może być sfrustrowany jeśli przyjdzie mu upychać sprzęty w jednej szafce lub gdy stale będzie musiał wskakiwać na drabinę by dosięgnąć produktów spożywczych. Wiele osób jednak skupia się na wyborze sprzętów AGD (które oczywiście są niezbędne i bardzo ważne), ale zapomina o zlewie. Kupują byle jaki, szczególnie kiedy zainwestowali w zmywarkę.

Sprawdzone modele zlewozmywaków

zlewozmywaki podwieszane staloweA przecież zlew jest potrzebny by umyć warzywa i owoce przed zjedzeniem, umyć ręce przed rozpoczęciem gotowania, czy wtedy kiedy do zmycia mamy tylko kilka rzeczy i nie opłaca się włączać zmywarki. Poza tym, zlew powinien być dopasowany stylem do całej kuchni. W jaki model warto zainwestować fundusze? Nowoczesne zlewozmywaki podwieszane stalowe to sprawdzona opcja. Można je zamontować na każdej szafce, ponieważ są bardzo lekkie. Zlew granitowy jest cięższy, zatem szafki muszą być wzmacniane. Nie trzeba sprawdzać nośności szafek przez montażem zlewu ze stali. Kolejna kwestia to trwałość. Zlew stalowy jest odporny na korozję, czy uszkodzenia mechaniczne. Zlewy z tworzywa sztucznego szybko się rysują, odbarwiają, czy odkształcają. Przez to nawet po roku użytkowania wyglądają już bardzo nieatrakcyjnie, widoczne sa zacieki, czy ciemniejsze odbarwienia przy odpływie. Ponadto, zlewy ze stali pasują do niemal każdego wnętrza. stalowy, srebrzysty kolor będzie idealny i do ciemnego i do jasnego wnętrza. jakie modele warto wybrać?

zlewozmywaki podwieszane staloweSą zlewy z jedną, dwiema komorami jak również zlewy półtora komorowe. Wtedy do dyspozycji jest jedna duża komora i jedna mała, na sztućce. Zlewy mogą mieć kształt kwadratu, prostokąta, są nawet zlewy okrągłe. Ponadto warto kupić zlew z ociekaczem. Na nim stawia się płyny do mycia naczyń, gąbki, odstawia się też naczynia do mycia. W ten sposób nie brudzi się szafek. Warto zaznaczyć, że zlewy stalowe nie muszą być szare. W ofertach różnych producentów można znaleźć też zlewy złote czy miedziane. Złoty zlew pasuje do wnętrz w stylu glamour, za to zlewy miedziane do wnętrz retro. Rodzajów zlewów wykonanych ze stali nierdzewnej jest bardzo wiele. Mają różne rozmiary, kształty, kolory.

Do tego są odporne na odbarwienia, czy zarysowania, łatwe do utrzymania w czystości, nie trzeba się przejmować korozją. Dodatkowo taki zlew stalowy może być o wiele tańszy niż modele granitowe, a będzie tak samo estetyczny i trwały. to na pewno dobra inwestycja do każdej stylowej kuchni.