Żaluzje zewnętrzne – ręczne a elektryczne

Roleta zewnętrzna

Żaluzje elektryczne to rozwiązanie cieszące się stale rosnącym uznaniem. Coraz więcej osób budujących lub remontujących dom uwzględnia montaż rolet tego typu w swoich projektach. Są one coraz częściej widoczne w oknach mieszkań położonych na parterze, zapewniając ochronę przed włamaniem.

Żaluzje zewnętrzne – które lepsze?

RoletyKapitalnie sprawdzają się w biurowcach lub na uczelniach, gdzie stanowią skuteczną osłonę dla sal konferencyjnych oraz wykładowych. Mimo iż zewnętrzne rolety sterowane ręcznie wciąż wiodą prym i są w większości nowoczesnych domów, to jednak coraz więcej zadowolonych klientów poleca stosowanie tych samych osłon w wersji sterowanej zdalnie. Czym charakteryzują się zewnętrzne rolety elektryczne, a czym ręczne? Żaluzje sterowane przyciskiem są bez wątpienia dużo wygodniejsze. Obsługujemy je za pomocą zainstalowanego w ścianie przełącznika dostępnego w kilku wariantach. Może to być mechanizm identyczny jak ten do włączania i wyłączania światła w pomieszczeniu lub panel kołowy, który przekręcamy w określonym kierunku, chcąc podnieść lub opuścić rolety. Jeśli chcemy mieć dostęp do obsługi żaluzji z każdego miejsca w domu, możemy również użyć pilota lub nawet smartfona. Zainstalowanie dodatkowego panelu lub opcji na pilocie umożliwi obsługę wszystkich rolet w pomieszczeniu jednocześnie.

Roleta zewnętrznaIstnieje kilka rodzajów rolet elektrycznych, z których każdy zakłada inny sposób montażu. Jest to uzależnione od etapu wykończenia naszego domu. Rolety natynkowe możemy dołączyć w dowolnym momencie, nawet gdy dom jest już po remoncie lub budowie. Podtynkowe można zainstalować jedynie przed położeniem ocieplenia, zaś naokienne wyłącznie na bardzo wczesnym etapie budowy, gdyż wymagają one dostosowania odpowiedniej wysokości stolarki okiennej. Obecnie na polskim rynku znajdziemy wiele cenionych firm realizujących zamówienia na rolety elektryczne Warszawa, Gdańsk czy Poznań to tylko kilka przykładów większych ośrodków miejskich w naszym kraju, w których znajdziemy specjalistów od montażu tego typu osłon. Jak już było wspomniane, niesłabnącą popularnością cieszą się wciąż rolety sterowane manualnie, czyli za pomocą sznurka. Korzystny dla klienta jest fakt, że mechanizm ten jest już wliczony w cenę. Montaż sterowania ręcznego nie wymaga dodatkowych opłat. Brak napięcia lub inne problemy z zasilaniem nie mają żadnego wpływu na działanie osłony. W zależności od wielkości rolety, do dyspozycji mamy zawijacz lub korbkę. Zawijanie stosuje się w oknach o standardowych domowych wymiarach, zaś mechanizm korbowy używany jest do obsługi dużych rolet, osłaniających większe powierzchnie okienne, charakterystyczne dla budynków użyteczności publicznej.

Podejmując decyzję, który z omówionych rodzai rolet zewnętrznych wybrać, kierujmy się przede wszystkim wymiarami naszych pomieszczeń i ilością okien. Wersja elektryczna to z pewnością wygodne rozwiązanie oszczędzające czas, lecz roleta sterowana ręcznie również zapewni sprawną i szybką obsługę, jeśli zamierzamy wykorzystać ją w mniejszych przestrzeniach domowych. Zastanówmy się więc, co da nam większy komfort.